EGO SLOVAKIA s.r.o.

FAQ (často kladené otázky)

Európska norma EN 13329 predpisuje systém označovania, na základe ktorého môžu zákazníci zistiť, ktorá laminátová podlaha je na čo vhodná. Principiálne rozlišuje medzi „bývaním“ a tzv. „prevádzkovým“. Každá kategória je rozdelená do „mierneho“, „normálneho“ a „silného používania“. Z toho vyplývajú záťažové triedy.

Nie. Laminátové podlahy od firmy EGGER sa kladú plávajúco na podložke. Systémová podložka Silenzio znižuje hluk v priestore, čo sú zvuky chôdze v miestnosti, a taktiež kročajový hluk, čiže prenos do priestorov pod podlahou a do vedľajších priestorov.

Tak ako parkety pozostáva laminátová podlaha z dreva. Rovnako sa rozťahuje alebo sťahuje, keď sa mení teplota v priestore alebo vlhkosť. Miesto pre tento pohyb jej poskytuje 8 až 10 mm široká dilatačná škára medzi stenou a podlahou. Najbežnejším prostriedkom pre zakrytie škáry je soklová lišta.

Ak je miestnosť dlhšia alebo širšia viac ako 10 metrov, tak sa musia zabudovať dilatačné profily. Pre materiál špecifické pohybové vlastnosti laminátovej podlahy si toto vyžadujú aj pri prechodoch dverami, prechodoch a pri nepravidelných miestnostiach.

Áno. V minulosti boli nosné dosky z MDF (drevovláknité dosky strednej hustoty) a HDF (vysokozhutnená drevovláknitá doska) háklivé na vodu, a do škár sa podľa možnosti nemala dostať voda. Vďaka novým technológiám zabraňujúce napučaniu ako aqua+ sú napučané hrany v dnešnej dobe minulosťou.

Laminátové podlahy EGGER sú veľmi ľahko ošetrovateľné. Rohožky pri dverách zachytávajú najhrubšiu špinu. Na zvyšné nečistoty pomôže vysávanie s kefovým nástavcom. V závislosti od stupňa používania a znečistenia by sa mala podlaha umývať v pozdĺžnom smere pomocou vlhkej handry. Pre optimálne výsledky odporúčame systémový čistič podláh EGGER – CLEAN IT.

V prípade škvŕn od kávy, čaju, malinovky, ovocia alebo mlieka stačí vlažná voda a čistiaci prostriedok s obsahom octu. Farba, rúž na pery, tuš a pod. sa dajú odstrániť pomocou handry a univerzálneho čistiaceho prostriedku. Pri odolných škvrnách pomôže benzín na čistenie alebo riedidlo. Pritom by sa rozpúšťadlo nemalo nanášať priamo, ale nanášať pomocou handry a následne neutralizovať vodou. Menšie poškodenia odstráni opravný tmel DECOR MIX & FILL. Opravný tmel DECOR MIX & FILL je v programe s príslušenstvom k dispozícii vo vhodnej farbe pre tmavé a bledé dekory. Silno poškodené časti dokáže odborník jednoducho vymeniť.